Bańki próżniowe na rwę kulszową

Bańki próżniowe na rwę kulszową

Stawianie baniek już od lat cieszy się sporym uznaniem. Ta metoda była stosowana już w medycynie chińskiej i arabskiej, a do Europy trafiła przed naszą erą. Kilkadziesiąt lat temu bańki uznawane były za popularny sposób pozbycia się infekcji. Aktualnie są one jednym z elementów medycyny alternatywnej. Znajdują zastosowanie w wielu schorzeniach – przy zapaleniu płuc, zapaleniu oskrzeli, rwie kulszowej i innych problemach. Zwolennicy tej metody twierdzą, że bańki próżniowe mogą złagodzić stres i zwalczyć dolegliwości bólowe. Czy bańki pomagają na rwę kulszową? Jak stawiać bańki próżniowe? O czym trzeba pamiętać?

 

Miejscowe stawianie baniek

Faktem jest, że stawianie baniek pozwala zgromadzić się naczyniom włosowatym w jednym miejscu. Powstaje na skórze coś podobnego do krwiaka, a organizm traktuje to jak ciało obce, usuwając je. W efekcie można doprowadzić do mobilizacji organizmu do walki z bólem. Jeśli bańki są przeprowadzone przez specjalistę, z pewnością taka opcja jest bezpieczna. Jak stawiać banki próżniowe? Przyjrzyjmy się temu, co może nam pomów w zwalczeniu rwy kulszowej.

Jak stawiać bańki?

Czy bańki pomagają na rwę kulszową? Liczne opinie wskazują, że bańki próżniowe mogą dać ulgę w bólu. Pamiętajmy o tym, że istnieją trzy rodzaje baniek. Pierwsza opcja to bańki szklane gorące – to niewielkie naczynia o owalnym kształcie, z otworem. Aby postawić taką bańkę, trzeba zwilżyć ją u nasady wodą, wnętrze natrzeć spirytusem, a następnie podpalić i przyłożyć do ciała. W środku tworzy się próżnia, dzięki czemu bańka mocno przylega do skóry pacjenta.

Drugie rozwiązanie cieszące się popularnością to bańki próżniowe. Posiadają one wentyl, który zasysa powietrze z wewnątrz. Jak stawiać bańki próżniowe? To zadanie jest bardzo łatwe. Mocujemy bańkę do ciała, uzyskując podciśnienie. Specjalny wentyl zapewnia mocne przymocowanie do ciała. Ostatnią opcją są modele gumowe, w których podciśnienie powstaje przez ściśnięcie gumowej bańki.

Czy bańki pomagają na rwę kulszową?

Przed przystąpieniem do stawiania baniek, trzeba dokładnie je umyć i natłuścić skórę wazeliną lub maścią rozgrzewająca. Zazwyczaj bańki stawiane są na plecach lub klatce piersiowej. Gdy cierpimy na rwę kulszową, konieczne jest postawienie baniek w okolicy krzyżowej lub lędźwiowej. Co ciekawe, cały proces trwa ok. 15 minut. Czy bańki pomagają na rwę kulszową? Skuteczność tej metody nie jest dokładnie zbadana. Liczne osoby wskazują, że bańki próżniowe pozwoliły im pozbyć się bólu. Jeśli chcemy zastosować bańki w przypadku rwy kulszowej, warto skonsultować swój pomysł z lekarzem. Dzięki temu uzyskamy pewność, że wybraliśmy najlepsze rozwiązanie dla swojego organizmu.

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań dotyczących baniek różnego typu. Niezwykle cenione są bańki próżniowe, które są łatwe w użytkowaniu i cały czas mają szerokie grono zadowolonych zwolenników w naszym kraju oraz na całym świecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.