Ile dni po stawianiu baniek lekarskich trzeba zostać w domu?

Ile dni po stawianiu baniek lekarskich trzeba zostać w domu?

Zabieg stawiania baniek – na czym polega?

Stawianie baniek lekarskich to metoda praktykowana w medycynie chińskiej, która pierwotnie była wykorzystywana w medycynie perskiej. Polega ona na przyłożeniu do ciała bańki, w której znajduje się ciepłe powietrze. Skuteczność tego zabiegu jest zapewniona poprzez oddziaływanie miejscowe podciśnienia wytworzonego w wyniku ochłodzenia się powietrza znajdującego się w naczyniu.

Zabieg stawiania baniek – na co pomaga?

Pozytywne skutki stawiania baniek powinny odczuć w szczególności osoby zmagające się z różnymi problemami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu oddechowego w wyniku przebytej choroby, takich jak m.in. zapalenie oskrzeli. Warto również skorzystać z tego zabiega w przypadku przebywania takich powszechnych dolegliwości jak grypa czy przeziębienie. Bańki lekarskie mogą okazać się pomocne również w przypadku chorób układu kostno-stawowego, jak m.in. bóle kręgosłupa, a także chorobami związanymi z układem krążenia, do których należy m.in. nadciśnienie tętnicze. Ze względu na właściwości rozluźniające, zabieg ten może być pomocny w przypadku osób zmagania się z przewlekłym stresem.

Stawianie baniek – jakich efektów należy się spodziewać?

Choć niektórzy twierdzą, że skutki leczenia tą metodą wynika jedynie z efektu placebo, to chorzy dostrzegają pozytywne skutki wspomagania leczenia poprzez wykorzystanie baniek lekarskich. Prawidłowo przeprowadzony zabieg może skutkować sprawniejszym przepływem krwi, produkcją przez organizm większej ilości przeciwciał, a także rozluźnieniem różnych partii mięśni. Warto również wspomnieć o pozytywnym wpływie stawiania baniek na stan skóry. Metoda ta może być również pomocna w walce z cellulitem. Ich zastosowanie umożliwia również uzyskanie lepszej odporności organizmu.

Stawianie baniek – czy są jakieś przeciwwskazania?

Pomimo, że stawianie baniek uznawane jest za dobrą metodę wspomagającą walkę z różnymi chorobami, istnieją pewne przeciwwskazania przed korzystaniem z tego zabiegu. Odradza się jego stosowanie w przypadku dzieci, które nie ukończyły 1. roku życia, kobiet w ciąży czy podczas miesiączki. Dodatkowo  baniek leczniczych nie powinno się stosować w przypadku pewnych chorób, wśród których można wymienić m.in. łuszczycę, nowotwory, toczeń, a także padaczkę, stwardnienie rozsiane, czy choroby autoimmunologiczne, a także zakaźne. Miejscami, na których nie powinno stawiać się baniek są przede wszystkim obszary, na których pojawił się stan zapalny, wysypka, rany, czy owrzodzenia. Nie należy ich również umieszczać na kręgosłupie.

Ile dni po stawianiu baniek lekarskich trzeba zostać w domu?

Warto pamiętać, że zwłaszcza w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, po zabiegu z użyciem baniek lekarskich warto zostać w domu przez kilka dni. Dokładny czas pozostania w domu jest zależny od specyfiki danej infekcji. Przyjmuje się, że minimalny czas, który powinien zostać poświęcony na rekonwalescencję, ma wynosić co najmniej 2 dni. Warto poświęcić ten czas przede wszystkim na leżenie w łóżku i odpoczynek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.