Bańki chińskie do twarzy – działanie i zastosowanie

Bańki chińskie do twarzy – działanie i zastosowanie

Masaż twarzy z wykorzystaniem specjalistycznych baniek to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, który możemy wykonać samemu, w domowy zaciszu. To przedsięwzięcie pozwala szybko i zupełnie bezinwazyjnie ujędrnić skórę umiejscowioną na twarzy, dekolcie, oraz szyi tak, by była promienna nawet w najbardziej szary i deszczowy dzień. Jedyne, co należy zrobić przed rozpoczęciem zabiegu, to zaznajomić się z zasadami wykonywania ów masażu i mieć na uwadze, że powinno się wykonywać go systematycznie, w równomiernych odstępach czasowych.

Dobroczynne działanie baniek do twarzy

Masaż za pomocą baniek jest zabiegiem wywodzącym się z tradycyjnej chińskiej medycyny. Popularną jego odmianą są bańki stawiane na plecach, w ramach walki z przeziębieniem lub ogólnym osłabieniem organizmu. Odmianą takiego sposobu leczenia, która niebywale zyskała na popularności w ostatnich latach jest stawianie baniek na twarzy, czyli facial cupping. Jego zadaniem jest przede wszystkim ujędrnienie i odmłodzenie skóry, a także poprawa przepływu limfy w naczyniach umiejscowionych na twarzy. Taki kilkuminutowy zabieg sprawi, że widoczne gołym okiem zmarszczki zostaną wygładzone, blizny wyrównane, a skóra zyska lepszą jędrność i znaczną poprawę kolorytu. Bańki do twarzy pobudzą do działania fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i utrzymywanie elastyny na stałym poziomie. Dobroczynnym działaniem baniek jest również ich zdolność do szybkiego rozluźniania spiętych bądź bolących mięśni. Pobudzona limfa i zmotywowany do działania krwiobieg zagwarantują szybszy proces detoksykacji organizmu, niż tradycyjny masaż, z przy użyciu rąk. Postawienie baniek na twarzy polecane jest też często w przypadku, gdy gości na niej opuchlizna czy obrzęki, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Ból związany z wykonanymi wcześniej zabiegami medycyny estetycznej, reakcja uczuleniowa na nowy kosmetyk, czy alergia, będąca reakcją obronną organizmu na nowości w diecie zostaną w mgnieniu oka uśmierzone, właśnie dzięki ów bańkom.

Jak prawidłowo używać bańki do twarzy?

Bańki przeznaczone do stosowania na twarzy wykonane są ze specjalistycznego silikonu, przebadanego medycznie, który posada wszelakie niezbędne atesty, umożliwiające kontakt wyroku ze skórą twarzy. Po wybraniu odpowiedniego zestawu baniek, należy przeanalizować, co dokładnie chcemy pobudzić i jakie miejsca na twarzy poddać masażowi. Obowiązkowym elementem, niezbędnym do tego wydarzenia jest także olejek, bądź serum do twarzy, dzięki któremu osiągniemy odpowiedni poślizg, unikając przy tym jednocześnie zbędnych siniaków i efektu nadwyrężonej, zaczerwienionej skóry. Mniejsze rozmiary baniek świetnie sprawdzą się do masażu okolic oczu i ust, a te nieco większe, będą dobrym wyborem dla skóry znajdującej się na czole, policzkach, oraz podbródku. Ważne jest, aby olejek/serum zaaplikować bezpośrednio na twarz i dopiero wtedy rozpocząć przysysanie do niej baniek. Wtedy, delikatnie, przy pomocy okrężnych ruchów rozpoczynamy zabieg, masując czoło i skroń. Kolejnym etapem będzie pionowy masaż szyi, oraz dekoltu, a całe przedsięwzięcie zakończyć się powinno na delikatnym masażu okolic pod oczami. Ów jednorazowa przyjemność trwać winna nie więcej niż 20 minut, a powtórka musi nastąpić w ciągu nie więcej niż 3 dni (najlepsze efekty uzyskamy, powtarzając rytuał 2-3 razy w ciągu tygodnia).

Kiedy będą widoczne efekty masażu?

Efekty masażu, jakie dają banki chińskie do twarzy, widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. To wtedy możemy zaobserwować znaczną poprawę ujędrnienia skóry i lepszą jej elastyczność, czy też nadzwyczajną gładkość. Poprawę kolorytu skóry winniśmy zauważyć już około drugiego tygodnia, od rozpoczęcia kuracji, a pierwsze wygładzenie zmarszczek, widoczne dla oka, to zjawisko, które uwidoczni się w około miesiąc od wykonania pierwszego masażu. Cienie pod oczami, które zostaną rozjaśnione to efekt, dostępny po około 15 masażach – tak bynajmniej zgodnie twierdzą specjaliści, z dziedziny fizjoterapii. Dla podtrzymania efektów, jakie wynikają z zastosowania na skórze twarzy baniek chińskich, zaleca się stosowanie raz na tydzień maseczki, o właściwościach przeciwstarzeniowych, oraz stosowanie kremu do twarzy na noc zawierającego retinol, koenzym Q10 i wyciąg z aloesu. Istotna jest obserwacja skóry, gdyż w momencie, kiedy zamiast oczekiwanych efektów, zauważymy niechciane skutki uboczne, winniśmy czym prędzej zaprzestać wykonywania ów rytuału i zasięgnąć porady lekarza.