Jak stawiać bańki akupunkturowe gumowe?

Jak stawiać bańki akupunkturowe gumowe?

Tradycyjna medycyna chińska od zawsze cieszyła się dużą popularnością na całym świecie. Tak naprawdę, śmiało można powiedzieć, że jej metody leczenia były i są wyjątkowo skuteczne, a co za tym idzie, wykorzystywane są one po dziś dzień. Jedną z nich są bańki akupunkturowe gumowe, które stały się jedną z bezpieczniejszych alternatyw dla baniek szklanych. Ich stawianie zwykle pozwala walczyć z dolegliwościami bólowymi, a także z różnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Jednak w jaki sposób można stawiać bańki akupunkturowe gumowe?

Czym są bańki akupunkturowe gumowe?

Bańki akupunkturowe gumowe najczęściej nazywane są bańkami bezogniowymi. Jak zostało to już wspomniane, ten rodzaj baniek powstał jako bezpieczniejsza alternatywa dla modeli szklanych, których stawianie było domeną tylko i wyłącznie profesjonalistów. Ten rodzaj baniek przysysa się do skóry jednocześnie tworząc efekt próżniowy bez konieczności ich wcześniejszego ogrzewania. Można więc śmiało powiedzieć, że stanowią one połączenie tradycyjnej medycyny chińskiej z nowoczesnymi technikami produkcji. Oczywiście gumowe bański akupunkturowe cechują się dosłownie taką samą efektywnością i sprawdzą się świetnie w:

  • stanach przeziębienia i ogólnego osłabienia organizmu;
  • w przebiegu astmy i schorzeń górnych oraz dolnych dróg oddechowych;
  • bólach mięśni i stawów;
  • w problemach związanych z przewodem pokarmowym.

Warto zauważyć, że bańki gumowe akupunkturowe są również bardzo skuteczne w przypadku wyciągania ze skóry ciał obcych jak np. fragmentów szkieł, drzazg czy nawet kleszczy. Dodatkowo obecnie znajdują również zastosowanie terapeutyczne, celem masażu miejsc obolałych i kontuzjowanych.

Jak stawiać akupunkturowe bańki gumowe?

Wspomniane już zostało, że gumowe bańki akupunkturowe są bezpieczniejszą i łatwiejszą w użyciu formą tradycyjnych baniek ogniowych. Można się podejrzewać, że ich stawianie również jest procesem znacznie mniej skomplikowanym. Przede wszystkim w przypadku tego rodzaju baniek nie musimy korzystać z ognia, więc znacznie zmniejsza się ryzyko poparzenia siebie lub osoby, która ma skorzystać z terapii. Wobec tego jak stawiać gumowe bańki akupunkturowe? Otóż:

  • celem przystawienia gumowej bańki do skóry pacjenta, konieczne jest uchwycenie za jej koniec;
  • najlepiej schwytać bańkę gumową oburącz- przy użyciu palca środkowego i wskazującego, jednocześnie naciskając górną część bańki kciukiem;
  • w momencie kiedy usuniemy w ten sposób powietrze z gumowej bańki, można ją przymocować do skóry.

Pamiętajmy, że gumowe bańki akupunkturowe przeznaczone są do stawiania na plecach. Muszą być one rozmieszczone symetrycznie z uwzględnieniem właściwych punktów akupunkturowych. Warto więc dowiedzieć się gdzie znajdują się wspomniane już punkty, by stawianie baniek gumowych było jak najbardziej efektywne. W przypadku kiedy zdecydujemy się na usunięcie bańki, wystarczy delikatnie nacisnąć skórę przy jej krawędzi, co doprowadzi do upuszczenia z bańki powietrza. Następnie będzie można ją całkowicie bezboleśnie „oderwać” od skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published.