Czy bańka pomaga na cellulit?

Czy bańka pomaga na cellulit?

Panie od zawsze marzą o tym, by mieć piękną i gładką skórę, wolną od rozstępów i cellulitu. Szczególnie istotne jest to w momencie, kiedy wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Wówczas panie będą eksponować swoje wdzięki na plaży, ale cellulit może im w tym skutecznie przeszkodzić. Panie z całą pewnością próbowały już różnorodnych specyfików, które maiły pomóc w walce z uciążliwą, pomarańczową skórką. Jednak rzadko kiedy, przynoszą one pożądane efekty. Okazuje się jednak, że bańka chińska na cellulit może zdziałać przysłowiowe cuda.

Czym jest bańka chińska?

Bańska chińska to akcesorium, które jest nam wszystkim świetnie znane. Najprościej mówiąc, jest to jedna z odmian bańki próżniowej. Masaż bańką chińską, w odróżnieniu od tradycyjnych, szklanych baniek lekarskich, nie wymaga tego, by była ona dodatkowo ogrzana. Bańska chińska wyróżnia się również materiałem, z którego została ona wykonana. Okazuje się, że produkuje się ją z gumy lub z silikonu. Bańka chińska działa w bardzo prosty sposób. Otóż wytwarza ona podciśnienie w momencie, kiedy zostaje ona dociśnięta do ciała. Następnie zasysa ona tkankę skórną. W ten sposób można wykonać masaż bańką, który będzie miał spektakularne efekty końcowe.

Bańska chińska na Cellulit- czy działa?

Bańka chińska na cellulit to prawdziwe dobrodziejstwo. Masaż taką bańką- nawet jeśli wykonamy go samodzielnie- potrafi przynieść spektakularne efekty. Przede wszystkim doprowadza on do poprawy ukrwienia, a to z kolei redukuje uporczywą pomarańczową skórkę i znacznie ujędrnia. Co więcej masaż bańką działa na zasadzie drenażu limfatycznego. Przyczynia się on do oczyszczenia organizmu z toksyn i zmniejszenia obrzęków. Bańska chińska na cellulit jest niezwykle efektywna. Niemniej jednak masaż bańką musi być wykonywany regularnie. Dzięki temu zmniejszy on widoczność pomarańczowej skórki, a także przyczyni się do wymodelowania sylwetki.

Jak wykonać masaż bańką chińską?

Bańska chińska na cellulit może być zabiegiem, przeprowadzonym w zaciszu domowym. Na wstępie jednak trzeba odpowiednio przygotować skórę. Warto więc wykonać oczyszczający peeling, a także dobrze ją wysuszyć. Kolejno w miejsce, które będzie masowane bańską należy wetrzeć olejek co działa. Dzięki temu bańkę będzie można o wiele łatwiej przesunąć po skórze. Warto stawiać na olejki o silnie nawilżającym działaniu lub o działaniu ujędrniającym. Wspomoże to efekt masażu wykonanego przy pomocy bańki chińskiej. Niemniej jednak jeśli nasza skóra jest już odpowiednio natłuszczona, wówczas możemy przyłożyć bańkę do skóry. Należy zrobić to w ten sposób, by skóra była zassana do jej wnętrza. Końcówka bańki musi zostać przyłożona do powierzchni skóry, a następnie trzeba docisnąć i puścić jej górną część. Następnie bańkę wystarczy jedynie przesuwać po skórze. Konieczne jest to, by ruchy wykonywać zawsze w kierunku serca. W tym celu bańkę chińską zawsze trzeba umieścić w najniższej części masowanego ciała np. jeśli staramy się pozbyć cellulitu z ud, masaż bańką trzeba rozpocząć tuż pod kolanem.