Mapa stawiania baniek lekarskich – w który miejscu należy stawiać bańki?

Mapa stawiania baniek lekarskich – w który miejscu należy stawiać bańki?

Medycyna chińska dawniej uważana była za jedną z najskuteczniejszych na świecie. Co ciekawe, jej praktyki przetrwały tak naprawdę po dziś dzień. W wielu miejscach w naszym kraju, dalej ogromną popularnością cieszy się stawianie baniek. Jest to popularna praktyka, która ma w naturalny sposób wyleczyć stany zapalne, problemy mięśniowe, a także wiele innych dolegliwości.

W dużej mierze zaleca się, by na stawianie baniek wybrać się do specjalisty. Niemniej jednak silikonowe modele można dostać praktycznie w każdej aptece. Wobec tego w którym miejscu powinno się stawiać bańki?

Stawianie baniek- w którym miejscu powinny się one znaleźć?

Zgodnie z nieco bardziej nowoczesnymi modelami baniek, wydawać by się mogło, że ich stawianie jest zabiegiem banalnie prostym. Niestety, nie zawsze tak właśnie jest. Oglądając wiele filmików instruktażowych, można odnieść wrażenie, że bańki stawiane są w okolicy kręgosłupa. To prawda, jednak kręgosłup sam w sobie powinien zostać wyraźnie ominięty. Co więcej bańki nie powinny być również stawiane na miejscach „kościstych”. Nie stawia się więc ich na ramionach, żebrach czy na obojczykach. Najprostszym sposobem jest więc zlokalizowanie linii kręgosłupa i postawienie baniek wzdłuż niej. Kolejno stawianie baniek jest uzależnione od tego, jakie schorzenie planujemy wyleczyć. Można powiedzieć, że:

  • jeśli stosujemy bańki na zapalenie oskrzeli, wówczas powinny znaleźć się one w górnej części pleców w okolicy płuc;
  • jeśli stosujemy bańki na zapalenie mięśni lub bolące stawy, to powinny się one znaleźć dokładnie w tym miejscu, jednak z daleka od kości.

Dodatkowo bańki można stawiać na bicepsach oraz nawet na udach. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, by skóra pacjenta była do tego odpowiednio przygotowana. Nie może być ona bowiem wilgotna czy też zbyt tłusta. Dodatkowo miejsce, w którym bańki będą stawiane, musi być całkowicie wolne od przeciągów i odpowiednio ciepłe. Pamiętajmy również o tym, że pacjent z bańkami na ciele nie powinien leżeć dłużej niż 10 minut.

Czy warto stawiać bańki samemu?

Kwestia samodzielnego stawiania baniek jest dość kontrowersyjna. Pamiętajmy, że każda bańka- bez względu na rodzaj- doprowadza do pękania mikronaczynek  w skórze. Wówczas tworzą się niewielkie wylewy i objawiają się one w postaci wybroczyn. Stawianie baniek wymaga więc odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, by cały zabieg nie stał się dla pacjenta po prostu bolesnym przeżyciem. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup baniek i ich samodzielne postawienie, wówczas o wiele bezpieczniej będzie również zapoznać się z instrukcją obsługi, która zostanie do nich dołączona. Tam krok po kroku zostanie wyjaśniony sposób stawiania banie, a także- co najważniejsze- sposób ich bezpiecznego zdejmowania. Pamiętajmy jednak, że obecnie nie brakuje gabinetów i specjalistów od medycyny chińskiej, którzy takim stawianiem baniek zajmują się od lat. Wówczas pozwoli to na osiągniecie optymalnych efektów i jednocześnie na zachowanie pełnego komfortu i bezpieczeństwa pacjenta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.