Skuteczność baniek lekarskich – jak działają i czy są bezpieczne?

Skuteczność baniek lekarskich – jak działają i czy są bezpieczne?

 

 

Dawniej zabieg stawiania baniek kojarzył się z bólem i poparzeniami. Obecnie stawianie baniek wcale nie musi wiązać się z dyskomfortem! Wystarczy zaopatrzyć się w szklane czy silikonowe modele, do których nie trzeba używać ognia. Sam zabieg jest banalnie prosty do przeprowadzenia, całkowicie bezpieczny i wiąże się z wieloma korzyściami. Dlatego warto mieć bańki w domowej apteczce. Metoda ta jest praktykowana od wieków, ze świetnymi rezultatami. Między innymi doskonale stymuluje cały system immunologiczny i wspomaga proces detoksykacji. Można je stawiać nawet dzieciom.

 

Czy bańki lekarskie są skuteczne? W czym mogą pomóc?

 

Bańki lekarskie mogą być wykonane z różnych surowców, najpopularniejsze są szklane, ale mogą być też bambusowe, gliniane czy silikonowe. Przykłada się je do skóry, po czym zasysa, co mocno pobudza naturalne siły obronne organizmu. Choć stawianie baniek wiąże się z powstawaniem siniaków, stymuluje proces samoleczenia i pobudza naturalne siły obronne organizmu. Można więc liczyć na oczyszczenie z toksyn i piękniejszą, promienną skórę. Za pomocą baniek lekarskich można też zniwelować ból i stany zapalne oraz usprawnić przepływ krwi. Służą też do masowania tkanek głębokich i redukują znienawidzony przez kobiety cellulit. Jest to naturalny, skuteczny sposób na relaks i poprawę samopoczucia. W przypadku baniek lekarskich bardzo ważne jest, aby stawiać je we właściwych miejscach na ciele, dlatego jeśli terapia przeprowadzana jest w warunkach domowych, konieczne będzie dokładne czytanie z instrukcji dołączonej do opakowania.

 

Po bańki lekarskie warto sięgać w przypadku zaburzeń krążenia, aby poprawić cyrkulację krwi. Pomagają również osobom zmagającym się z chorobami reumatycznymi typu zapalenie stawów. Warto też wiedzieć, że stawianie baniek może przynieść szereg wymiernych korzyści w przypadku problemów skórnych. 

Jeśli ktoś zmaga się z bólami głowy i migrenami, także warto rozważyć zakup baniek. Zaleca się po nie sięgać również przy problemach z płodnością. Terapię bańkami można polecić osobom cierpiącym na choroby oskrzeli i układu oddechowego. Sprawdzą się również w przypadku żylaków, nerwobóli, astmy, uczucia niepokoju i stanów depresyjnych.